İzmirde Temizlik Şirketi

 

 

 

Birçok insan, yaşam alanına kıymet verir. Özellikle bizim ülkemizde bu durum, biraz daha farklı gerçekleşir. Farklı gerçekleşir derken iyi anlamda olduğundan bahsedelim. Şöyle ki, öyle bir memleket düşünün ki sürekli misafire kapısı açık, sürekli geleni gideni olan insanları olsun. Kısacası misafirperver olsun. Ev sahipleri de bir günden bir güne, “amaan komşum/misafirim! Bugün de evi temizleyemedim. Sana ikram edecek bir şeyim yok.” demesin.  Kültürümüze çokça yerleşmiş misafir olma/misafir etme olgularının, yansıması da sürekli temiz evler, bolca gelen misafirler olduktan sonra yenilen yemekler, kırla giden muhabbetler ve karşılıklı beslenen iyi duygular olsun.

Misafir kültürünün bu derece yerleştiği toplumda misafiri karşılamak ve evde rahat etmesini sağlamak da ev sahibine borçmuş gibi görünsün. İşte bu borcu ifa etmekteki ilk şart annelerin dediği gibi, “kızım/oğlum! Ev temiz olsun. Misafirimiz gelir.” den geçsin. Belki biraz “elalem ne der!” boyutu da vardır. Ama bahsi geçen nokta temizlik olduktan sonra mevzunun oraya kadar düşmeyeceği kanaatindeyiz. Yani sonuç olarak temizlik ve düzen ana kucağından çıkıp, ana baba oluncaya ve yeni gelenlere öğretinceye hatta ölünceye kadar devam ediyor. Hatta öldükten sonra da temizlenip öyle toprağa konuluyoruz. Aslında bu toplumda temizliğin önemini kavramak için bile yeterlidir bu.

Peki temizlik toplumumuzda bu derece önemliyken, “profesyonel anlamda temizlik bizim yaşadığımız şehirde, sokakta, binada, evde, belki de iş yerinde ne durumda? Biz bu temizlik işini doğru yapabiliyor muyuz?  Ya da gerçekten profesyonel temizlik diye bir şey var mı?” Sorularını hiç düşündük mü?

Burada gerçekten profesyonel temizliğin ne demek olduğunu anlatacağız. Profesyonel temizlik annelerimizin öğrettiği temizliğin daha ötesidir. Belgeli, bilgili ve uzman ekiplerce yapılan temizliktir. Siz evinize girdiğinizde haftalarca çıkmayacak, ferah havanın diğer adıdır aynı zamanda. Koltuklardan tutun, döşemeye kadar, camlardan tutun da, haşere ilaçlamasına, duvar temizliğine kadar birçok yönüyle ayrı ayrı deterjanlar ve teknolojik cihazlarla yapılan temizliktir. Genel olarak, alanda uzman şirketlerin yaptığı ve sizin yorulmanızı önlemek, belki de temizlik yaparken hasta olmamanızı sağlamak için, evde hastanız ve çocuğunuz varsa onları dikkate alarak yapılan özel temizliktir.

Bu alanda, temizliğin önemini kavramış şirketlerle çalışmak ve sizin özel şartlarınızı önemseyen şirketlerle çalışmak önemlidir. Belli bir çalışma disiplini olmayan, zamanında işinizi teslim etmeyen ve her alan için farklı temizlik kurallarını bilmeyen hatta eşyalarınıza kıymet vermeyen şirketlerle çalışmayın. “Evimizi temizleteceğiz” derken sağlığınızdan olmayın. Zira temizlik işi sağlık için çok değerli bir etkinliktir. Çalışacağınız şirketin bu alanda çalışmak için referanslarını öğrenin ve buna göre onlardan hizmet alın.

Yaşadığımız şehirde yani İzmir’de de bu alanda uzman olmanın verdiği haklı gururu yaşıyoruz. İzmir’de temizlik şirketleri arasında farkımızı sürekli ortaya koymanın, gelen müşterilerimizin doğru hizmeti alması için onlara destek olmaktan ötürü mutlu olmanın, bir görev olduğunun bilincindeyiz. Bu nedenle size referanslarımızdan ve çalışma prensiplerimizden bahsetmemiz için bize ulaşın. Pişman olmayacaksınız. Egem temizlik.

 

Bir önceki yazımız olan İzmir Ev Temizlik Şirketleri başlıklı makalemizde Ev Temizlik, Ev Temizlik Şirketleri ve İzmir hakkında bilgiler verilmektedir.